Kétmillió forinttal segítik Micheliszék a digitális távoktatást
A koronavírus-járvány miatti rendkívüli helyzetben Michelisz Norberték támogatásával egy átfogó digitális tananyagot tartalmazó szoftvert vásárolnak.
A koronavírus-járvány miatti rendkívüli helyzetben Michelisz Norberték támogatásával egy átfogó digitális tananyagot tartalmazó szoftvert vásárolnak.
Újabb művészek csatlakoztak ahhoz a projekthez, amelyben kötelező olvasmányokat, illetve azok részleteit olvassák fel, hogy besegítsenek az online oktatásra átállt irodalomtanároknak. Molnár Piroska, Ónodi Eszter, Lovasi András, Beck Zoltán és még sokan mások teszik élvezetesebbé a kötelező tananyagot.
Szinte minden 16 éves diák rendelkezik saját mobiltelefonnal, közel harmaduk pedig használja a mobilt még tanórán is – derült ki egy friss felmérésből.
A Vodafone által fejlesztett alkalmazásgyűjtemény évfolyam és tantárgy szerint kategorizálja a táblagépen használható, tanulást segítő appokat.
Az ötlet nem új és pofonegyszerű: ha a gyerekek állandóan kockulnak, akkor ezt a hatalmas érdeklődést az oktatásnak is ki kellene használni. Egy ingyenesen hozzáférhető, 2,3 milliárdból kifejlesztett digitális oktatórendszerrel a matematikatanulás játékká válik. Kár, hogy a magyar iskola még nincs felkészülve, hogy használja.
Az állami iskolákra gyakorlatilag rákényszerített, sokszor megkérdőjelezhető minőségű kísérleti tankönyvek mellett az OFI digitális tananyagokat is kifejlesztett. A baj csak az, hogy ezek egy része egyáltalán nem digitális, másik része meg digitális ugyan, de nincs túl sok értelme.
A gyerekek tudatos és biztonságos internethasználatának oktatásával kapcsolatos, Digitális világ tanára című projektre pályázó óvodapedagógusok, tanítók és általános iskolai tanárok közül 100 nevező egy éven át ingyen kapja a mobilnetet a Telenortól. Aki nyer, az mobilt és táblagépet is hazavihet.
Táblagépet kap a Los Angeles-i - az Egyesült Államokban a második legnagyobb - iskolahálózat minden egyes diákja: a kezdeményezés jelentősen hozzájárul az Apple cég azon tervének megvalósulásához, hogy iPad-ekre cserélje le a hagyományos iskolai tankönyveket.
Akadt nulla árbevételű vállalkozás, sőt olyan nyertes is a digitális tananyag fejlesztésére kiírt uniós pályázaton, amelynek ügyvezetője éppen munkanélküli-segélyt kapott.
Teret nyer a Green IT, azaz a zöld informatika a BGF gazdaságinformatikus és web-programozói képzésein, ahol elsőként vezetik majd be a Főiskola saját fejlesztésű, platformfüggetlen digitális tananyagát.
Nem helyettesíti a digitális tananyag a tanárokat 30 év múlva sem, többek között erre a megállapításra jutott az a 70 középiskolás, aki Európa 12 országából érkezett Budapestre egy konferenciára.